vineri, 16 mai 2014

Regata continua. Navele noastre, Mircea si Adornate, mai au putin si se intorc acasa


Regata Marilor Veliere din Marea Neagra este pe ultima suta.

Astazi, cele 14 frumoase si faimoase nave cu vele aflate in competitie sunt in Rusia, in Portul Soci. Pana pe 18 mai cand se va da startul celei de-a doua curse: Soci – Constanta.

La bordul velierului ADORNATE este fotograful Cristian Vasile. Iata ce se intampla in timpul competitiei:



Hai, bricule Mircea! Nu te lasa, Adornate!

Au mai ramas 7 zile si restul ore, minute, secunde pana pe 24 mai cand vor ajunge in Portul Constanta alaturi de celelalte veliere, printre care si cel mai mare din lume: Sedov, din Rusia. 


Aici, pentru 4 zile, ochisorul fiecarui doritor, iubitor, visator de nave cu vele le va putea admira, fiind posibila si vizitarea acestora, in mod gratuit. Iar festivităţile organizate in Portul din Constanta ce prilejuiesc finalul competitiei, se anunta cu totul si cu totul speciale.

Cine vine?? :)

Niciun comentariu: